SIKÇA SORULAN SORULAR
Güvenlik

Kişisel bilgilerim ve kredi kartı bilgilerim başkaları tarafından görülebilir mi?

Kişisel bilgileriniz, Ender Spor tarafından size daha iyi hizmet verebilmek amacı ile veri tabanımızda gizli tutulmaktadır. Alışveriş işleminizi yaparken doldurduğunuz formlar ve ödeme yaparken kullandığınız bilgiler (Kredi Kartı vb.) 256 bit SSL teknolojisi ile şifrelenip, enderspor.com sistemleri tarafından otomatik olarak anlaşmalı bankalara iletilir ve provizyon alınır. enderspor.com yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankadan başka kimse erişemez. Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan enderspor.com sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi ile güvenlik altına alınır. Ödeme güvenliğiniz için ‘3D Secure’ şifre onayı ile de %100 güvenli ödeme adımları oluşturulmuştur. Telefonunuza gelen cep şifre ile ödemelerinizi onaylamaktadır.

SSL Nedir?

enderspor.com’da girdiğiniz tüm verilerin gizliliği ve bütünlüğü 256 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisi ile sağlanmaktadır. enderspor.com’un sanal mağaza işlemlerinin yürütüldüğü sunucu (Server) bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar güvenlik duvarlarına (Firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. SSL (Secure Sockets Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizlilik esaslarının sağlanması amacıyla geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Google Chrome, Mozilla, Internet Explore vs.) tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

enderspor.com Güvenli Alışveriş

enderspor.com 45 yıllık Ender Spor firmasının online satış mağazasıdır. enderspor.com’da sipariş öncesi ve sonrası vermiş olduğu tüm hizmetler Ender Spor tarafından verilir. Tüm siparişler ve bilgiler %100 güvenlik Ender spor garantisi altındadır. AB yönerge ve direktifleri doğrultusunda, hazırlamış olduğu sertifika uygulama prosedürleri çerçevesinde incelemeden geçip, SSL sertifikası almak gerekmektedir. enderspor.com, SSL sertifika ve lisansına sahiptir. Sipariş vermiş olduğunuz ürünler, belirtilen süreler içerisinde teslimat adresinize ulaştırılır. Sipariş takip ekranından ve size göndereceğimiz maillerden siparişinizin durumu hakkında interaktif bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet mağazası dışında başka satış yaptığınız mağazalarınız var mı?

Tabi ki, enderspor.com Ender Spor çatısı altında hizmet veren İstanbul merkezli bir spor markasıdır. İnternet mağazamızın dışında İstanbul’da 7 İskenderun’da 1 mağaza olmak üzere toplam 8 mağaza ile spor severlere hizmet veriyoruz. Telefonda satışını yapmış olduğumuz ürünler hakkındaki danışmanlık hizmetini, mağazamızda konusunda bilgili satış temsilcilerimiz ile yüz yüze görüşerek alabilirsiniz.

Üyelik

Neden üye olmalıyım?

Alışveriş aşamasında, sizden üye olmadıysanız üye olmanız talep edilecektir. Size sormuş olduğumuz üyelik bilgileri, ihtiyaçlarınızı daha iyi anlamamız ve önerileriniz doğrultusunda kesintisiz hizmet verebilmemiz amacı ile kullanılmaktadır. Üyelik bilgileri aynı zamanda siparişiniz ile ilgili karşılaşabileceğiniz problemlerde, size sorulacak olan güvenlik bilgileri olacaktır. Üye olduğunuzda; her alışverişiniz için kimlik bilgilerinizi, telefon numaranızı tekrar tekrar girmeniz gerekmeyecektir. Alışveriş işlemlerinizde zaman kaybetmemek ve üyelerimize sağlanan özel avantajlardan, kampanyalardan ve promosyonlardan yararlanmak için üyelik ikonunu tıklamanız yeterlidir.

Üye olmanın avantajları nelerdir?

Aradığınız birçok spor ürününü fiyat avantajları ile enderspor.com’da bulabilirsiniz. Promosyonlardan, kampanyalardan ve almak istediğiniz ürünlerden ilk siz haberdar olursunuz.

Nasıl üye olabilirim?

Üye olmak için, enderspor.com ana sayfasında sağ üst kısımda yer alan ‘Yeni Üyelik’ linkine tıklayarak sizden istenen bilgileri formda doldurarak üye olabilirsiniz. Sizden istenen bilgileri lütfen eksiksiz doldurunuz. Formu doldurduktan sonra ‘Kaydet’ butonuna basarak üyelik işleminizi tamamlayabilirsiniz. Butona bastıktan sonra üyeliğiniz aktif hale gelecek ve giriş yapmış olacaksınız.

Şifremi unutursam ne yapmalıyım?

Şifrenizi unutmanız durumunda, yine ana sayfamızda bulunan ‘Üye Girişi bölümüne tıkladığınız giriş butonunun altında yer alan ‘ŞİFREMİ UNUTTUM’ alanına tıklayacaksınız. E-posta adresinizi ve Güvenlik kodunu girdikten sonra ‘Gönder’ butonuna tıklayınız. Şifre değişikliği linki e-posta adresinize gelecektir. Üyelik ile ilgili sorun yaşarsanız eğer İletişim Formu ile bize bildirebilir ya da (0212) 655 68 00 Müşteri Hizmetlerini arayarak destek alabilirsiniz.

Ödeme

Ödeme seçenekleri nelerdir?

enderspor.com’dan satın almış olduğunuz ürünlerin ödemesini, kredi kartı ile yapabilirsiniz. Tüm Visa ve Mastercard kredi kartlarınız ile alışveriş yapabilirsiniz. Sipariş tutarını parçalayarak yarısını kredi kartından, yarısını nakit yapmak gibi bir ödeme olanağı bulunmamaktadır. Siparişinizi kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme bölümündeki CVV nedir?

CVV kredi kartınızın arka yüzünde ve beyaz bant üzerinde bulunan 3 haneli güvenlik numarasıdır. Beyaz bant üzerinde kredi kart numaranızın sonunda ayrı olarak yazılmış göreceksiniz.

Fatura işlemleri nasıl gerçekleşmektedir?

enderspor.com’da satın alının ürünlerin faturalama işlemi yasal olarak irsaliyeli fatura şeklinde düzenlenmektedir. Sipariş formunda fatura ve teslimat bilgilerinizi ayrıca belirtebilirsiniz. Ödeme ile ilgili sorunlarınızı İletişim Formu ile bize iletebilirsiniz.

Kredi kartı hata ya da onay vermemesinin nedeni ne olabilir?

Telefonunuza gelen cep şifreyi yanlış girmiş olabilirsiniz.
Kart numarasını hatalı girmiş olabilirsiniz.
Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
Kredi kartınız internet alışverişlerine kapalı olabilir.
Kredi kartınızın son kullanım tarihi geçmiş olabilir.
Daha önce kayıp ihbarı yapılmış ya da iptal edilmiş bir kartı kullanıyor olabilirsiniz.
Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
Kullandığınız kart bir ek kart ise ana kart sahibi tarafından iptal edilmiş olabilir.
Ödeme sayfasında kredi kartınızın CVV numarasını girmemiş olabilirsiniz.

Önemli Not: Kredi kartı onay problemleri ile alakalı bankanız ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Eğer kartınızda problem olmadığını düşünüyorsanız, İletişim Formu ile bizimle irtibata geçebilirsiniz.

KDV Fiyatlarınıza dahil mi?

enderspor.com’da tüm ürünlerimize KDV dahildir. Sitemizde yer alan ürün fiyatlarımız TL. cinsinden belirtilmiştir. Her ürünün KDV oranı ürün bilgilerinde ve ödeme sayfasında belirtilmektedir.

Sipariş

Daha detaylı arama nasıl yapabilirim?

enderspor.com’da istediğiniz spor ürününe daha hızlı ulaşmak için, ana sayfamızda üst kısımda yer alan arama kutusuna tıklayarak arama yapabilir, detaylı arama için de Detaylı arama kısmındada fiyata, markaya, kategoriye göre arama yapabilirsiniz.

Siparişimin takibini nasıl yapabilirim?

Sipariş verildikten 1 gün sonra sipariş ettiğiniz ürün kargoya verilmişse sabah saat 9’da takip numaraları sisteme entegre edilmektedir. Üyelik bilgileriniz ile giriş yaptıktan sonra Hesabım / Siparişlerim bölümünden takip numaranızı öğrenebilirsiniz. Daha sonra ana sayfada üst kısımda yer alan sipariş takibi bölümüne takip numaranızı yazarak siparişinizin tüm aşamalarını inceleyebilirsiniz. Kargo operasyonu süreçlerini UPS Kargo ile gerçekleştirmekteyiz.

Ürünlerinizin garantisi var mı?

enderspor.com’dan satın almış olduğunuz tüm ürünlerin garantisi tüketici hakları yasasında bulunan maddeye göre belirlenmiştir. Bu madde içeriğine göre; ithalatçı ve imalatçı firmalar, ithal ettikleri ve ürettikleri ürünleri için Bakanlıkça onaylı garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar. Garanti süresi ürünün cinsine göre değişmekte olup, teslimat sonrası garanti süresi başlamaktadır. Her spor ürününde garanti mevcut değildir.Kondisyon Aletleri ürünlerinde 2 yıl ürün ve parça garantisi mevcuttur. Ayakkabı ve Tekstil grubu ürünlerinde garanti bulunmamaktadır. Ancak her hangi bir sorun olduğunda 6 aylık inceleme süresi vardır. 6 ay içerisinde aldığınız ürünlerde herhangi bir sorun olursa, faturası ile birlikte İletişim Formu’nu doldurarak enderspor.com’a geri gönderebilirsiniz. Fabrikasyon bir hata olduğunun tespiti halinde müşteriye yeni ürün gönderimi ya da tutar iadesi yapılmaktadır. Sipariş ile ilgili soru/nlarınızı İletişim Formu ile bize iletebilirsiniz.

Ürün İnceleme Süreci Nasıl İşler?

enderspor.com’dan satın almış olduğunuz tüm ürünlerde, üründe oluşacak bir sorun yada problem karşısında ürünleri inceletme hakkına sahipsiniz. Ürün inceleme süreci 21 iş günüdür (hafta sonları dahil 1 Ay). Süreç ürün tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren başlar. Ürünlerin incelemeye tabi tutulması için faturası ile birlikte "GÖNDEREN ÖDEMELİ" olarak kargo yolu gönderimi sağlanmalıdır. İnceleme sürecinde tarafımıza göndereceğiniz ürünün kargo bedeli "MÜŞTERİYE" aittir. İnceleme sonucuna göre üründe kusur olmadığı tesbit edilmesi durumunda aynı ürün "ALICI ÖDEMELİ" olarak tarafınıza geri gönderilecektir. İnceleme sonucu ürün hasarlı olarak kabul edilmesi halinde, para iadesi veya yeni ürün talep edebilirsiniz. Yeni ürün talep edilmesi halinde, yeni ürünün gönderim kargo bedeli "ENDERSPOR" a ait olacaktır.

Teslimat

Siparişlerde kargo/teslimat ücreti ne kadar?

enderspor.com’dan satın almış olduğunuz ürünler Ender Spor garantisi ile elinize ulaştırılacaktır. Teslimat/Kargo ücreti siparişinizin tutarına göre değişmekte olup, ödeme adımında ürünlerinizin tutarına yansıtılacaktır. 750 TL üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo ücretsiz olup enderspor.com tarafından karşılanmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında ürün gönderimi yapılmamaktadır.

Sipariş ne kadar süre içerisinde ulaşmaktadır?

Siparişiniz ödeme onayı geldikten sonra maksimum 3 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. Kargo firması tarafından belirtmiş olduğunuz teslimat adresine ve kişilere kimlik ibrazı ve imza karşılığında ürünün teslimatı yapılmaktadır. Siparişiniz kargoya verildikten sonra İstanbul’a 500 km mesafedeki bütün illere 1 günde teslimat yapmaktadır. Ancak adreste bulunamama ya da yanlış adres tespiti durumunda 3 iş gününe kadar bu süreç uzayabilmektedir. Her iş günü saat 16:00’dan sonra vermiş olduğunuz siparişler ertesi gün; resmi tatil günlerinde ve haftasonu verilen siparişlerde ise, tatili izleyen ilk iş günü içerisinde işleme alınarak, ürünün aynı gün tedariği sağlanması halinde kargoya verilmektedir.

Siparişimin ulaşımında herhangi bir gecikme olabilir mi?

enderspor.com’da yer alan tüm ürünlerin stok güncellemeleri interaktif olarak yapılmaktadır. Nadiren de olsa sipariş ettiğiniz ürün o an itibariyle stoklarımızda olmaması durumunda mağazalarımızdan ya da depolarımızdan tedariği sağlanması için talep edilmekte olup, gecikmeye neden olabilir. Böyle bir durumda size, belirtmiş olduğunuz irtibat numaranızdan veya e-posta aracılığıyla ulaşarak gerekli bilgilendirme yapılacaktır. Ürün de stok hatası varsa ve tedariği sağlanamıyorsa, sizden alınmış olan ürün ücreti, ödeme yaptığınız şekilde size iade edilecektir.

Teslimat konusunda problem yaşarsam ne yapmalıyım?

Anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile yaptığımız teslimatlarda, ürünü teslim almadan önce lütfen paketin hasarlı olup olmadığını kontrol ediniz. Paket hasarlı ise, kargo firması yetkilisinin yanında açıp kontrol ediniz. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürün hasar görmüş ise teslim almayıp, kargo firma yetkilisine tutanak tutturunuz. Hasarlı ürün bilgisi tarafımıza ulaştığında, yeni ürün belirtmiş olduğunuz teslimat adresinize gönderilecektir.

Teslimat adresimi sipariş sonrasında değiştirebilir miyim?

Teslimat adresinizde değişiklik talebinizi belirtmeniz durumunda, 2.kişiye kimlik ibraz edilerek teslimat sağlanacaktır.

Ürünü kargo şubesinde teslim alabilir miyim?

Siparişinizin teslimat birimini takip numarası ile tespit ettikten sonra, şubeden teslimata çıkartmamaları konusunda bilgi verebilir ve şubeden teslim alabilirsiniz.

Faturam paketten çıkmadı ne yapmalıyım?

Faturanız, eğer teslimat adresi ve fatura adresi aynı ise mutlaka kolinin üzerinde yer alan şeffaf cep poşetinin üzerinde bulunacaktır. Siparişinizi teslim alırken koli üzerinde yer alan şeffaf cep poşetin içerisinde faturanızın bulunup bulunmadığını mutlaka kontrol ediniz. Eğer koli üzerinde faturanız yok ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz ve tarafımıza durumu bildiriniz. Faturanız kargo şubesinde bulunamazsa aslı gibidir kaşeli kopyasının tarafınıza gönderilmesi sağlanacaktır.

Siparişim kargo paketinden eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Sipariş ettiğiniz ürünleri teslimat sırasında irsaliyesi ile karşılaştırarak kontrol ediniz. Eksik veya hasarlı ürün ile karşılaştığınızda Kargo Firması Yetkilisine bildirmeniz yeterlidir. Ürünün eksik yada hasarlı olduğu hallerde kargo ücreti tarafımıza ait olup ürün size en kısa süre içerisinde gönderilecektir.

Teslimat yapmadığınız bölgeler var mı?

Tüm Türkiye'ye sipariş teslimatı yapmaktayız. UPS kargo ile çalışmaktayız, UPS Kargo’nun teslimat taahhüdü bulunan her yere teslimatımız vardır. Bu konuda daha detaylı bilgiyi www.yurticikargo.com.tr adresinden edinebilirsiniz. Yurtdışı ve Kıbrıs'a teslimatımız bulunmamaktadır. Teslimat ile ilgili sorunlarınızı İletişim Formu ile bize iletebilirsiniz.

İade

İade, Arıza ya da Değişim için ürününüzü göndermeden önce İletişim Formu ile Müşteri Hizmetleri birimimizi lütfen bilgilendiriniz. enderspor Müşteri Hizmetleri, sizi işleminizle ilgili olarak yönlendirecektir.

Ürünü iade için adresinize gönderdim. İade işlemleri nelerdir?

İade etmiş olduğunuz ürün tarafımıza ulaştığında ilgili birim tarafından iade koşullarına uygun olup olmadığının kontrolü yapılır. Kullanılmış ürünlerde iade kabul edilmez. Belirtmiş olduğumuz şartlara uygun iade yapıldığı belirlendiğinde iade süreci başlamaktadır. Siparişinizin iadesi ürünün tarafımıza ulaşmasından itibaren 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
Siparişinizi kredi kartı ile yaptı iseniz kredi kartınıza; havale ile yaptı iseniz havale adresinize iadeniz yapılır. Sipariş iadenizin yapıldığı, üyelik e-postanız ile tarafınıza bildirilmektedir.
İade edeceğiniz ürünü gönderirken hasar görmemesi için,ürünü orjinal paketi ve tüm faturalarıyla birlikte ayrı bir koli içerisine koyunuz.Orjinal paketi ile yapılan gönderimlerde üzerine kargo firmasının etiketinin, koli bandının yapıştırılması v.s. olabileceğinden hasar görmüş ya da tahrip edilmiş olacağından ürün tüm aksesuarları ve faturası ile teslim edilse dahi tekrar satılabilirliği olamayacağından iade alınmasında sorunlar yaşanacaktır.
İade etmek istediğiniz ürünü iade etme nedenini belirten iade maili gönderiniz.
Faturanızın tüm nüshaları ile birlikte gönderiniz. Ürünü mutlaka UPS Kargo ile Fatura üzerinde yer alan İstanbul Güneşli Merkez ofisimize gönderiniz.
İade edeceğiniz ürünün kargo firmamız tarafından karşılanmaktadır.
Ürün iadesinde ürün ile birlikte faturaya ait tüm nüshaların tarafımıza gönderilmesi zorunludur. Aksi taktirde ürün iadesi yapılmayacaktır.

Ürünü hangi durumlarda ve ne kadar süre içerisinde iade edebilirim?

Siparişinizi, ambalajını açmadan, tahrip etmeden, bozmadan, ürünü kullanmadan, teslim tarihinden itibaren otuz (30) günlük süre içinde teslim aldığınız şekli ile (faturası ile birlikte) iade edebilirsiniz. Aldığınız ürünü iade etmeden önce İletişim Formu aracılığıyla iade edeceğiniz ürünle ilgili bilgi veriniz. Ürünü; faturası, irsaliyesi veya irsaliyeli faturası ile birlikte size teslimatı yapan kargo firması ile gönderiniz. İade şartlarına ek olarak bazı kategori ürünlerinde iade koşulları farklılıklar göstermektedir.

Siparişimi iptal ettirmek istediğimde ne yapmalıyım?

Siparişinizi iptal ettirmek istediğinizde, ürün elinize ulaşmadan Müşteri Hizmetlerimizi arayabilir veya iptal isteğinizi e-posta aracılığıyla bildirebilirsiniz. Bize ulaşan talep sonucu siparişinizin, teslimata çıkmadan iptal işlemi yapılacak ve ödemeniz kredi kartınıza iade edilecektir.

Sipariş ettiğim ürün arızalı ise ne yapmalıyım?

enderspor.com’da almış olduğunuz tüm ürünler orijinaldir. Arızalı ürünlerde ürün garantisi ya da arızası ile ilgili durumlarda Ayakkabı, Tekstil, Aksesuar kategorisindeki tüm ürünlerde Merkez adresimize incelemesi yapılması için geri gönderebilirsiniz. Kondisyon aletlerinde yaşanan sorunlarda sistemimizde kayıtlı teslimat adresimize teknik servis ekibimiz yönlendirilecektir.

enderspor.com Alışverişleri ile ilgili kurallar

18 yaşından küçük kişilerin alışveriş yapması mümkün değildir.
Alışveriş esnasında kredi kartı ve havale işlemi ile ödeme yapılabilir. Havale işleminde havale ücreti müşteriye aittir.
Sistemden kaynaklanan fiyat yanlışlıkları ya da ürün bilgilerinde meydana gelen hatalardan enderspor.com sorumlu değildir.
KDV oranları; İhtiyaç grubu ürünlerde %8 Kondisyon aletlerinde %18’dir. Kargo ücretleri için ise %18'dir.
Ürünlerin teknik özellikleri, resmi sitesinde yer alan veya beraberinde gelen ürün açıklamaları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Buna rağmen enderspor.com 'da yer alan teknik özelliklerle satın aldığınız ürünün teknik özellikleri bazen birebir tutmayabilir. Bunun nedeni üretici firmaların aynı model ürünü bir kaç seri üretmeleri ve aynı model ürün için genel bir açıklama yayımlamalarıdır.