İADE VE DEĞİŞİM ŞARTLARI
Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun-yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır.

İade Şartları

Satın alınan ürünü tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan teslim tarihinden itibaren (14) günlük süre içinde iade edebilirsiniz. Ancak ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedir. Bu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.

Ürünün, iade şartlarına uygun şekilde iade edilmesi halinde ürün tutarı iade edilir. Yapılan iadenin hesabınıza yansımasi ise çalıştığınız bankaya göre 1-3 hafta sürmektedir.

Ürünü göndermeden önce iade talebinizi İade Talebi Oluşturma bölümünde bulunan ''İade ve Değişim İşlemleri'' bölümünden yapmanız gerekmektedir. İade talebinizi oluşturduktan sonra ürünü tarafımıza 'Aras Kargo 1411538011411' firma kodumuz ile gönderebilirsiniz.

Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünlerde kargo ücreti "Satıcı" ya aittir.

İade edeceğiniz ürünlerin aşağıdaki şartlara uygun olması işlemlerin hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

1- İade edeceğiniz yada değiştirmek istediğiniz ürüne ilişkin, web sayfamızda yer alan Sipariş Takibi bölümünden iade talebi yada değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir. İade yada değişim talebi olmadan gönderilecek ürünlerin iadesi veya değişimi kabul edilmeyecek ve müşteriye geri gönderilecektir.

2- Ürünlerin kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. Ayakkabı kutusu ürüne ait bir parçadır, tarafınıza gönderildiği gibi ekstra bir ambalaj içinde gönderimi sağlanmalıdır.

3- İadenin, satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren (14) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.

4- Ürünler orijinal ambalajlarından çıkarılarak kullanıldıktan sonra iade edilme istekleri için 1 haftalık geri alım süresi işlememekte ve ürün kesinlikle geri kabul edilmemektedir.

5- Ürünü teslim alırken, teslim eden kargo firmasının yanında kontrol ediniz. Sevkiyat esnasında zarar gördüğünü düşündüğünüz ürünü/ürünleri teslim almayınız. Ürün/ürünler zarar görmüş ise kargo yetkilisine tutanak tutturunuz.

6- Ürünü teslim ederken ürünün faturası, ambalajı, varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslimi gerekmektedir. Bu kurallardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmez.


Ayıplı Ürünler

Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun 'un 4.Maddesine göre, "Tanıtım ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan niteliklerine aykırı olan ya da kullanım amacı bakımından tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir. Müşteri, malın teslim tarihinden itibaren (14 gün) içerisinde ayıplı mal bildiriminde bulunursa, ürünü iade etme, bedel indirimi, ücretsiz değişim ya da ücretsiz onarım haklarından birine sahiptir” .

Ürünün özellikleri, tanıtımında belirtilen özelliklerden farklıysa ya da, müşterinin üründen beklediği faydayı azaltan eksiklikler varsa, ürün, ayıplı mal sınıfına girer.

Ayıplı Mal bildiriminde bulunarak yukarıda belirtilen haklardan faydalanmak için;

Ürünü göndermeden önce iade ve değişim talebinizi İade Talebi Oluşturma bölümünde bulunan ''İade ve Değişim Talebi'' bölümünden bildirmeniz gerekmektedir. Bu form tarafımızca incelenerek tarafınıza onay verilecektir. Bu onayı aldıktan sonra ürünü iade ediniz.

Ayıplı Mal bildiriminde, ürünün ithalatçısı veya üreticisi tarafından düzenlenen bir raporla kullanım hatasının bulunup bulunmadığı belirlenir. Kullanıcı hatasının olduğu tespit edilirse, müşteri, haklardan faydalanamaz.

Cayma Hakkı

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği 'nin 8. Maddesine göre, müşteri, "Ürünü teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.” . Buna göre, müşteri, ürünü aldıktan sonra, 14 gün içerisinde sebepsiz iade etme hakkına sahiptir.

Ürün Değişimi

Aynı ürünün farklı bedenleri yada fiyat farkı olmayan farklı renkleri ile değişim yapılması mümkündür. Fiyat farkı olan ürünlerde para iadeniz yapılarak yeni ürünün yeniden sipariş geçilmesi gerekmektedir. Değişim işlemi için Değişim Talebi Oluşturma bölümünden talep oluşturmanız ve sonrasında ürünü anlaşmı olduğumuz Aras kargo ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

İade ve Değişim Adresi

15 Temmuz Mah. Gülbahar Cad. No:9 Aydın Plaza İş Merkezi Kat:-2 Ender Spor GÜNEŞLİ / İSTANBUL